Shares

1. Ja nie mam czasu, żeby podrapać się po dupie…
W przypadku pracowitych, ambitnych osób jest to w 100% prawda. Już teraz wnosisz do świata wartość, masz swoje zajęcia, zobowiązania i pasje. Od rana do wieczora czymś się zajmujesz. Fakt jest taki, że niezależnie od tego ile trwała by doba, to przedsiębiorczy ludzie wypełnią ją szybciutko po brzegi. Więc problemem nie jest ilość czasu, tylko czemu pozwolisz się „wylać” poza Twój zbiorniczek czasu. #ALE codziennie wieczorem zrób sobie listę rzeczy, które masz do zrobienia na następny dzień i… zaznacz 50% rzeczy, których na pewno NIE zrobisz. Na bank nie zrobisz wszystkiego co masz zaplanowane, więc czemu by nie wybierać sobie od razu, które rzeczy są nieważne?

2. Ja nie mam pomysłu jak zarabiać na swojej pasji.
To również jest fakt i to często wynikający z pkt. 1. Ciekawe jest to, że gdyby obudzić Cię w środku nocy z pytaniem „Co Ci daje szczęście?” to 9/10 ludzi potrzebowałoby dłuższej chwili, żeby odpowiedzieć albo odpowiedzieli byśmy „nie wiem”, więc problem 1. przeważnie nie dajemy sobie czasu i przestrzeni do odkrycia i pielęgnowania tego co prawdziwie daje nam uczucie szczęścia. #ALE możesz codziennie przed snem zadać sobie pytania: 1. Co dzisiaj sprawiło, że poczułem szczęście? i 2. Czego chciałbym robić więcej? A do tego raz w miesiącu znaleźć jedną rzecz, którą poznasz / zrobisz pierwszy raz w życiu. Twoja intuicja szybciutko zaprowadzi Cię do tego co daje Ci uczucie szczęścia.

3. Ja nie mam kasy na zainwestowanie w biznes.
No fakt ale kto by miał? No inwestorzy mają… I co inwestorzy robią z tymi pieniędzmi? Inwestują! :D Jeśli masz przekonanie, że biznes wymaga dużego wkładu pieniędzy, to masz rację. Jest wiele biznesów, które wymagają olbrzymiego nakładu środków na starcie #ALE 95% biznesów możesz najpierw bootstrap’ować! Co to znaczy? To znaczy, że możesz zapytać swoją grupę docelową, czy byliby zainteresowani takim pomysłem, a potem zebrać od nich przedpłatę i budować biznes korzystając z pieniędzy Twoich klientów! Jeśli masz pomysł na biznes to zrób sobie 5 slajdów na których w maksymalnie 3 zdaniach odpowiesz na pytania: 1. Dla kogo to jest? 2. Co to jest? 3. Jaką daję im wartość? 4. Jak konkretnie będę zarabiać? 5. Od czego zacznę dzisiaj? A potem chwyć za telefon i znajdź 20-30 kontaktów, które mieszczą się w Twojej grupie docelowej i sprzedaj im to.

4. Ja nie mam wystarczających umiejętności.
To również jest fakt. Jesteś w czymś dobry, a w czymś innym ssiesz… i wiesz co? Każdy tak ma :) Jesteś na tym świecie jedyną, unikalną, niepowtarzalną osobą, nie ma drugiej identycznej osoby takiej jak Ty! Nikt nie ma takiego zestawu umiejętności i cech charakteru! Więc jest więcej niż pewne, że nie masz wszystkich potrzebnych do kolejnego kroku umiejętności #ALE! Masz 2 drogi: 1. zdobyć umiejętność której potrzebujesz przez naukę, kursy, mentoring i ćwiczenia. 2. Znaleźć kogoś, kto ma tę umiejętność i poszukuje Twoich talentów! I ta druga opcja jest szybsza, wydajniejsza, przyjemniejsza i w ogóle z innej planety :D Wyobrażasz sobie? Ktoś umie i lubi to, czego Tobie teraz brakuje. Znajdź takie osoby i opowiedz im o swoim pomyśle!

5. Ja się po ludzku boję…
Strach jest faktem. Jest emocją, a emocje są prawdziwe, realne. Co więcej, emocje są POTĘŻNE! Zmieniają nasz poziom hormonów, nasze samopoczucie, otwierają lub blokują dostęp do zasobów naszego ciała, mózgu, myśli. Emocje to potęga! #ALE wiesz kto daje władzę nad emocjami? A w tym wypadku nad lękiem? 2 rzeczy: wiedza i ciało. Wiedza, bo jeśli napiszesz sobie czego konkretnie się boisz, jak sobie z tym poradzisz i co zrobisz kiedy coś pójdzie nie tak, to natychmiast obniżysz swój poziom lęku i będziesz mieć gotowy plan działania w sytuacjach awaryjnych. Ciało, bo ciałem możemy regulować poziom kortyzolu, testosteronu i innych hormonów! Jak to zrobić? Tutaj masz instrukcję obsługi: https://youtu.be/Ks-_Mh1QhMc

  • Znasz inne powody? Zapraszam do rozmowy :)
  • Chcesz poprowadzić swój biznes i karierę w przyjemniejszym kierunku? Sprawdź Kurs on-line lub Akademię
  • Ten wpis Cię poruszył, zaciekawił, skłonił do refleksji? Udostępnij go proszę swoim znajomym :)
Shares
Loading...

ZAREZERWUJ TERAZ

 

Czujesz, że masz do przekazania wielką wartość?
Chcesz rozbłysnąć na rynku i stać się nową gwiazdą
rozwoju osobistego, zdrowia i biznesowego? Zarezerwuj
swoje miejsce na zamkniętym spotkaniu informacyjnym.

 

Sukces!

Pin It on Pinterest

Share This